TOLAND GÜMÜŞ VE HEDİYELİK EŞYA SAN. VE TİC. A.Ş. (LAPİDORE) SİPARİŞ-SÖZLEŞME ÖN BİLGİLENDİRMELERİ  

www.lapidore.com

 elektronik ticaret sitemize vermekte olduğunuz sipariş için Mesafeli Satış Sözleşmesi ("Sözleşme) yapmanız söz konusu olan şirket TOLAND GÜMÜŞ VE HEDİYELİK EŞYA SAN. VE TİC. A.Ş.’dir.

İletişim bilgilerimiz şöyledir:
(Adres: MOLLA FENARİ MAH. KÜRKÇÜLER PAZARI SK. ŞEVKİ BEY HAN NO: 9/301 FATİH/İSTANBUL, Telefon: +90 533 152 1924, E-Posta: [email protected] (Mersis No: 0849050047100001)

 Bundan böyle İNTERNET SİTESİ olarak ifade edeceğimiz Sitemizden sipariş konusu mal/hizmetlerin ("Ürün/Ürünler") siz değerli Tüketicimiz tarafından (mobil cihazınızdaki uygulama üzerinden yapılanlar da dahil olmak üzere) satın alınması ve böylece sipariş-Sözleşme'nin yapılması ile ilgili teknik aşama-adımlar,  keza bilgi girişleriniz sırasındaki hataların belirlenmesine-düzeltilmesine ilişkin teknik araçlar buraya kadarki işlemleriniz sırasında ilgili sayfalarda (karşınıza çıkan uyarı mesajları doğrultusunda işlem yapma imkanı verilerek) belirtilmiştir. İNTERNET SİTESİ'nde siparişinizle ilgili bir bilgi (veri) girişinde hata söz konusu ise ilgili uyarı mesajı doğrultusunda işlem ile düzelterek  devam edilebilmekte olup, ödeme bilgilerinizi girerken oluşabilecek hataları aynı şekilde gidermeniz mümkündür. Ödeme işleminin tamamlanmasından sonra fark ettiğiniz bilgi girişi hataları için Müşteri Hizmetlerimiz ile [email protected] mail adresinden irtibata geçebilirsiniz.

Teslimatı yapacak kargo firmasının bulunduğunuz yerde şubesi olmadığı takdirde Ürün'ün bildireceğimiz yakın bir diğer şubesinden teslim alınması gerekmektedir.

Tüketici Sözleşme'yi onayladığında, sipariş verdiği Ürün(ler)'in bu sayfada belirtilen bedeli ve masrafları seçtiği ödeme yöntemi ile tarafından  tahsil olunur. 

Tüketici'nin Ürün'ü teslim aldığı tarihten itibaren on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin siparişten-Sözleşme'den cayma hakkı vardır.

Ancak şu mal/hizmetlere ilişkin sözleşmelerde, kullanılmamış/istifade edilmemiş olsa dahi, kanunen cayma hakkı yoktur :

a) Tüketici'nin özel istekleri veya onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar (üzerinde değişiklik/ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilenler, ALICI siparişine istinaden yurt içinden veya dışından ithal/temin edilen özel Ürünler dahil)
b) Son kullanma tarihi geçebilecek mallar
c) Teslimden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar
d) Ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış ürünler, elektronik ortamda anında ifa edilen tüm hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen her türlü gayri maddi mallar
e) fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler
f) abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar
i) ALICI onayı ile cayma hakkı süresi içinde ifasına başlanan hizmetler ve
j) genel olarak ilgili mevzuat uyarınca mesafeli satış kapsamı dışında kabul edilen diğer mal-hizmetler ile ALICI'nın  ticari/mesleki amaçla satın alma yaptığı haller.

Kanunen cayma hakkı olan hallerde, cayma süresi içinde mal, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmadığı için meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan kanun gereği Tüketici sorumlu olup bu sebeple Ürün'e ilişkin cayma hakkını kaybedebileceği gibi, ihtiyaten kabul ettiğimiz takdirde Ürün bedelinden değişiklik / bozulma kadar indirim yapma hakkımız vardır.

Cayma halinde ilgili Ürün'ün azami on (10) gün içerisinde, giderleri Tüketiciye ait olmak üzere yukarıdaki adresimize gönderilmesi zorunludur. Bununla beraber anlaşmalı kargo firmamız (ANLAŞMALI KARGO FİRMASI) (Tüketici'ye veya bir başka yakınına ürün teslimatını yapmış) şubesinden tarafımıza ücretsiz gönderilmesi de mümkündür.

Cayma hususundaki açık bildirim yukarıdaki elektronik posta adresimize yapılmalıdır. Bu hakkın kullanılması halinde, anılan bildirimin yanı sıra Ürün'ün tarafımıza gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile (vergi mevzuatı uyarınca) fatura aslının iadesi, faturası kurumlar adına düzenlenen Ürün iadelerinde iade faturası kesilmesi, ayrıca iade edilecek Ürün'lerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

Kanunen cayma hakkı öngörülmemiş hallerde cayma hakkından faydalanılamayacağı gibi bu hakkın usulüne uygun veya zamanında kullanılmadığı durumlarda Tüketici cayma hakkını kaybeder.

Yukarıdaki belirtilen gereklerin Tüketici tarafından süresinde ve usulünce yerine getirilmesi kaydı ile cayma bildiriminin Şirketimize ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde, Ürün bedeli ve varsa Ürün'ün teslim masrafları,  Ürün'ü satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun bir şekilde Tüketici'ye iade edilir. Bununla beraber, Şirketimizin, kanuna uygun cayma halleri ve diğer sipariş-Sözleşme iptallerinde Tüketici'den, tarafınca İNTERNET SİTESİ'nde kazanılmış ve/veya Ürün bedeli ödemesinde indirim vb. amaçla kullanılmış her türlü ödül puanı vb.nin parasal değerleri için (de) geçerli tahsil-mahsup hakları dahil akdi ve kanuni hak-yükümlülükleri mevcut ve saklıdır.

İNTERNET SİTESİ'nde işlem güvenliği, bilgilerin korunması, gizliliği, işlenmesi-kullanımı ve ticari elektronik iletişimler ile ilgili hususlarda Şirketimiz ve Tüketici için geçerli cari kurallar-şartlar aşağıda bilginize sunulmuştur. Tüketici dilediği her zaman bu konularda belirtilen iletişim araçları ile Şirketimize ulaşarak danışabilir.

Yukarıda-aşağıda yer alan bilgilendirmeler ile Sözleşme'yi İNTERNET SİTESİ'nde onaylayarak kabulünüzden sonra tüm bunları sipariş teyidiniz ile birlikte belirttiğiniz e-posta (mail) adresinize göndereceğimizden cihazına kaydedip saklayarak her zaman erişebileceğiniz gibi, ilgili yasalar çerçevesinde ve azami üç yıl süre ile Şirketimiz nezdindeki sistemlerde muhafaza edileceklerdir.

 

Mersis No: 0849050047100001

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
4